Oto Alırken Dikkat Edilecekler.

IKINCI EL OTOMOBIL ALIRKEN NELERE DIKKAT ETMELI?
KAROSER
Pas Kontrolu
* Kapi altlari, çamurluk içleri, çamurluk kenarlari kontrol edilmeli. Bir el feneri yardimiyla sakli köselere de bir göz atmakta fayda var.
* Taban saci yalitimi kontrol edilmeli. Kabarmis yalitim pas anlamina gelir.
* Taban saci yalitimi eger çok yeniyse süpheli bir durum söz konusudur. Otomobil büyük bir kaza yapmis olabilir.
* Kalin macun çekilmis yerler için miknatis testi uygulanmali. Bunun çin yaninizda bir miknatis götürüp otomobilin sacinda gezdirmelisiniz. Eger boyanin altinda kalin macun varsa, miknatis saca tutunmakta zorlanacaktir.
* Egzoz sistemi kontrol edilmeli. Egzoz paslanmis mi, baglanti lastikleri saglam mi, delik ve çatlak var mi tek tek kontrol edilmeli.
OTOMOBIL KAZALI MI?
* Otomobil kazali mi yoksa degil mi bunu anlamak için öncelikle karosere dikkatlice bakip renk farklari görülmeye çalisilir. Otomobilin lastiklerinde ve kapi fitillerinde boya lekeleri olup olmadigi kontrol edilmeli. Çünkü lastigine boya bulasmis bir otomobil kaza yaptiktan sonra yeniden boyanmis anlamina gelir. Ayrica tam yerine oturmamis kaput ve kapi ile taban sacinda kaynak izleri var mi dikkat edilmeli.
* Otomobilin kapi, pencere ve sunroof fitilleri siki degilse pas tehdidi bulunuyor demektir. Farlarin aynalari yeterince parlak mi? Far caminda buhar var mi. Eger yanit evetse farlar su aliyor demektir.
* Bagajda halinin alti islak mi? Eger islaksa bagaj bir yerlerden su aliyor demektir. Köselerde pas var mi? Yedek lastik yeni mi? En az 4 mm dis derinligi var mi? Bu unsurlar da mutlaka kontrol edilmelidir.
YÜRÜYEN AKSAM KONTROLÜ
* Lastiklerin tabanlari esit asinmis mi? Lastik tabanlari esit asinmamissa ön veya arka takimlarda sorun vardir. Ya da otomobilin sasisinde bir kaçiklik olabilir. Bu durumda Otomobilin karoseri sasi düzelten bir serviste ölçtürülmelidir.
* Amortisörlerde yag kaçagi ve islaklik olup olmadigina bakilmalidir. Otomobil tekerleklerinin boslugu konrol edilmelidir. Fazla bosluk varsa bilyalar eskimis demektir. Bu da cebinizden daha fazla para çikacagi anlamina gelir.
* Direksiyon simidi tekerlekler düz dururken saga sola hafifçe çevrildiginde en fazla 2 parmak bosluk olmalidir. Daha fazla bosluk varsa direksiyon kutusu dislileri asinmistir.
FREN KONTROLÜ
* Lastik sökülerek balatalar kontrol edilmelidir. Balatalarin kalinliginin en az 5 milimetre olmasi gerekir. Fren pedalina tam güçle uzun süre basildiginda fren pedali hiçbir zaman dibe kadar gitmemelidir. Eger gidiyorsa fren silindirinde kaçak var demektir.
MOTOR KONTROLÜ
* Motora öncelikle gözle bakilmali. Motorun genel olarak ve özellikle de alt bölümlerinin kuru ve temiz olmasina dikkat edilmeli. Motor eger yagli, asiri kirli ya da çok temizse yine süpheli bir durum söz konusu olabilir.
* Motor hortumlari ve radyatörün sizdirmazligi kontrol edilmeli. Radyatör suyu kontrol edilmeli. Su pasli ve yagli olmamalidir.
* Motor yagi kontrol edilirken kontrol çubugunun ucunda parlayan metal tanecikleri görülürse krank mili yataklarinda ciddi sorun var demektir.
* Motoru çalistirarak hemen çalisip çalismadigi rölantide kararli ve sakin olup olmadigi kontrol edilmeli. Motoru çalistirirken isi göstergesine göz atmakta fayda var eger motor önceden isitilmissa hemen ve düzgün çalismasi normaldir. Bu nedenle motorun mutlaka sogukken çalistirilmasi tavsiye edilir. Bu kontrol aliciya daha dogru fikir verir.
* Motor çalisirken vuruntu sesi duyuluyorsa arizali bir durum söz konusudur. Radyatör suyu motor çalisirken köpürme yapiyorsa, silindir kapagi çontasinda kaçak vardir.
* Motor yag kapagi açilip içerisine bakilmali. Buharlasan birtakim gazlar görülüyorsa piston segmanlari asinmis demektir.
* Egzoz kaçak varmi? Kalin bir bezle ya da ayakkabi tabaniyla egzoz çikisi kapatildiginda motorun kisa süre sonra durmasi gerekir.
* Aküde çatlak ve yarik olmamali. Akü baslari okside olmamis ve yaglanmis olmali.
VITES KUTUSU KONTROLÜ
Debriyaj testi 1: Motor çalistirildiktan sonra otomobil dururken ve hareket halindeyken vitesler degistirilmeli. Vitesler rahat ve sessiz geçmeli. Eger "cirlama" sesi varsa debriyaj tam ayirmiyor demektir. Debriyaj testi 2: El freni çekilip, otomobil ikinci viteste hareket ettirilmeli. Motor çalismaya devam ediyorsa debriyaj sisteminde sorun var demektir. Debriyaj testi 3: Birinci viteste gaz pedalina dokunmadan debriyaj pedali yavasca birakilmali. Debriyaj pedali son noktasina ulasmadan önce otomobil hareket etmeye baslamis olmali. Debriyaj pedalinda en fazla 3 santimetre bosluk olmali. Otomobilin çekis olan tekerlekteki akslarin da da bosluk kontrolü yapilmali. Elle ileri geri çevirilmeye çalisilan akslardaki bosluk çok az olmali. Aksin baglanti yerlerindeki kelepçeler ve lastik koruyucularin yirtik ya da gevsek olmasi kisa süre sonra pahali tamiratlar gerektirebilir.
IÇ MEKAN KONTROLÜ
* Otomobilin sürücü mahallindeki tüm kumanda birimleri çalisiyor mu?
* Otomobilin kullanma kilavuzu mevcut mu?
* Otomobilin koltuklari istenilen konuma getirilebiliyor mu?
* Emniyet kemerleri ve kilitleri çalisir durumda mi?
* Koltuklarin üzerindeki kilif (varsa) çikartilarak koltuklarin yipranma derecesi incelenmeli. Fazla yipranmis ve deforme olmus koltuklar fazla kilometre yapmis bir otomobil demektir.
* Otomobilin pedallari gözle iyice incelenmeli.Kenarlari çok asinmis pedallar fazla kilometre yapildigina ya da otomobilin çok fazla kisa mesafe yolculuk yaptigina isarettir.
TEST SÜRÜSÜ
* Otomobili kendiniz kullanin. Test parkuru yeterince uzun olmali ve parkurda mümkünse dik bir yokus ve bozuk zeminli etaplar olmali. Test sürüsü boyunca tüm camlar ve müzik sistemi kapali olursa otomobilin neresinden ses geldigi çok rahat duyulabilir. * Motor normal isisina ulastiktan sonra rölantide stop etmiyor ve rahat gaz yiyorsa sorun yok. Ancak gaz yemiyen motorun enjeksiyon, karbüratör ya da atesleme sisteminde sorun vardir.
* Gaza mümkün oldugu kadar fazla basarak otomobili seri bir sekilde hizlandirin. Otomobil hizlanirken motordan metalik vuruntu sesi gelmemeli. Eger bu türden sesler duyuluyorsa pistonlarda ve krank milinde sorun vardir.
* Yolculuk esnasinda ayaginizi birden gazdan çekin. Eger egzozdan patlama sesi duyuluyorsa yanmamis benzin-hava karisimi egzoza siziyor demektir. Bu da egzoz supaplarinin tam kapanmadigi ya da atesleme sisteminin arizali oldugu anlamina gelir.
* Ayaginizi gazdan çektiginizde dikiz aynasina bir göz atin. Eger egzozdan koyu dumanlar çikiyorsa supaplarda ve piston segmanlarinda sorun vardir. Bu durum yag tüketimini artirdigi gibi katalizatörlü otomobillerde katalizatörün tikanmasina yol açar.
* Vitesler kolayca degisiyor mu? Özellikle üçüncü vitesten ikinci vitese geçerken ses olmamali.
* Otomobil hareket halindeyken ayak gazdan çekildiginde vites kutusundan ugultu geliyor mu? Geliyorsa vites kutusunda asinma vardir.
* Hizlica degistirilen viteslerde "cirlama" oluyor mu? Oluyorsa senkromeçlerde bozukluk vardir.
* Özellikle arkadan çekisli otomobillerde, arka aksdan ugultu geliyorsa diferansiyel dislileri ve bilyalari asinmistir.
* Düsük hizlarda ayak gazdan çekilip hemen tekrar gaza basildiginda safttan (arkadan çekisli ya da 4 tekerlekten çekisli) ses geliyorsa istavrozda bosluk fazladir.
* Bozuk zeminli yolda otomobil normalden fazla saga sola yönleniyorsa (geziyorsa) ön takimda ayarsizlik olabilir. Ya da amortisörler gevsek ve yipranmistir.
* Düz yolda direksiyonda vibrasyon ya da saga sola hareket varsa jantlar ve lastiklerde deformasyondan süphelenilebilir.
FRENLERIN KONTROLÜ
* Otomobille 30-40 km/s hizla giderken direksiyon birakilarak tam güçle fren yapilmalidir. Otomobil düz çizgide izinden çikmadan durabilmelidir. Fren testinde tekerleklerden metalik sesler gelmemelidir


2007-04-07 02:00:17

2009 Volvo S40 1.6 D Dizel Partikül Filtre Sorununa Veda
YAZ SEZONU BU FİRMALARA DAHA HESAPLI !
MERCEDES BENZ AXOR 3229
SIFIR KİLOMETRE AXOR 1840 ÇEKİCİLER VIEZU DEDİ !.
2006 FORD MONDEO 2.0 TDCI VIEZUYA MERHABA
2010 AUDI A6 2.0 TDI, DİZEL PARTİKÜL FİLTRE SORUNU BİTTİ
MUTLU NOELLER - MERRY CHRISTMAS
2008 VW CRAFTER 2.5 TDI OKUL SERVİSİ
BMW X6 3.0 D DPF SORUNUNA NET ÇÖZÜM !
PEUGEOT BIPPER TEPEE
FİLOLARIN EN ETKİN ÇÖZÜM ORTAĞIYIZ !
ISUZU NOVA'LAR VIEZU İLE TANIŞTI
VW ARAÇLARDA "GARANTİ BOZULUR MU ? " DERDİNE SON !
FORD FOCUS III - 2012 DPF DERDİNE SON ..
HYUNDAI SANTA FE2.2 CRDI DPF DERDİNE SON !
2012 FORD FOCUS EGR SORUNU BAŞARIYLA ÇÖZÜLDÜ
2012 FORD TRANSIT 2,2 TDCI 1 TAŞLA 3 KUŞ !
2010 FORD FOCUS DPF DERDİNDEN KURTULDU
2009 ALFA 159 1.9 JTDI..DPF PROBLEMİ SONA ERDİ !.
OKUL TAŞITLARI DA DPF SIKINTILI !
CUMHURİYETİMİZİN 91. YILI KUTLU OLSUN !
2007 CITROEN C4 1.6 HDI DPF DERDİNDEN KURTULDU
2007 CITROEN C4 1.6 HDI VIEZU İLE % 16 NET TASARRUFU YAKALADI
FABRİKADAN ÇIKIŞTA FİLOLAR, ÖNCE VIEZU'YA SONRA MÜŞTERİYE...
VW 1.6 TDI JETTA SINIF ATLADI !
DİKKAT !..ÖNEMLİ DUYURU !..DPF İPTALİ KAMPANYA UZADI !
VW PASSAT 2.0 TDI DPF DERDİNE VEDA ETTİ.
BİR 2007 BMW 520D DAHA VIEZU İLE TANIŞTI..
DPF İPTALİ KAMPANYA DOLUDİZGİN !
2008 PEUGEOT TRENDY 1.4 HDI..GÜÇLENDİ...
2011 DOBLO1.MJET HALLOLMAYAN DPF SORUNU ÇÖZÜLDÜ
KIA CEED 2010 1.6 CRDI ÖZEL YAPIM
DPF ve 3 Ü BİR ARADA KAMPANYAMIZA İLGİ MUHTEŞEM !..
Otobüsleri "white spirit" katkısı yakıyor
DPF'TEN ÇARESİZ KALMIŞ BİR FORD FOCUS DAHA !..
DEV KAMPANYA
2009 VOLVO S40 1.6 D DPF DERDİNE SON !
ABD DED AĞIR VASITA 2010 DAN BUGÜNE ÇALIŞMALARLA % 40 DAHA TEMİZ ÇEVRE !..
MUHTEŞEM BİR REFERANS DAHA !
DPF ARIZANIZDA GEÇ KALMADAN DOĞRU ADRESE GELİN !
DÜNYADA BU BAŞARI ÖDÜLÜNE LAİK İLK VE TEK FİRMA
DACIA LOGAN DİZEL PARTİKÜL FİLTREDEN KURTULDU !
2011 Citroen C3 1.4 HDI-68Hp
HAKLI GURURUMUZ !..
BİLİNÇLİ FİLO YÖNETİCİLERİ "VIEZU" DEDİ !..
FİLO YAKIT ÇÖZÜMLERİNE TAMGAZ DEVAM !
2011 CHRYSLER 300 C / 218 HP FIRTINASI..
2012 CHEVROLET EPICA 2.0 FULL..
2012 FIAT DOBLO 1.6 MJET TİCARİ TAKSİ
2012 CHEVROLET CRUZE 2.0 FULL..
2010 MERCEDES BENZ TRAVEGO 17 SHD
2011 FORD FOCUS DPF PROBLEMİNDEN KURTULDU
2011 FORD MONDEO DPF İPTALİ BAŞARIYLA SONUÇLANDI !.
2012 FIAT DOBLO 1.3 MJET DPF'TEN KURTULDU !
2012 FORD FOCUS DİZEL PARTİKÜL FİLTRE İLE VEDALAŞTI !
2009 VOLVO S40 DPF SORUNU ORTADAN KALKTI !..
ISUZU NPR 70 LONG 2011
BU SPRINTER AYDA 1 DEPO DAHA AZ YAKIYOR !
CITROEN PICASSO 1.6 HDI EKONOMİ İLE TANIŞTI !!
VIEZU YENİ ÖDÜLÜYLE BASINDA !
DÜNYADA BİR İLK !..TABİİ Kİ VIEZU TECHNOLOGIES ..
2007 CITROEN C4 1.6 HDI AUTOMATIC
AUDI A4 SLINE 2.0TDI DİZEL PARTİKÜL FİLTRE (DPF) DEN KURTULDU !
VIEZU ÖDÜLE DOYMUYOR !..
SEYAHAT FİRMALARI VIEZU İLE TANIŞMAYA DEVAM !
BMW 316 i 2011
OTOBÜS SEYAHAT FİRMALARI VIEZU İLE TANIŞMAYA DEVAM !
FIAT GRANDE PUNTO 1.3 MJET
2010 OPEL ASTRA H 1.3 CDTI
2012 FORD CMAX 1.6 TDCI
Haklı Müşteri Gururumuz ..
PAMUKKALE TURİZMDEN SONRA ŞİMDİ DE DİDİM SEYAHAT İLE ÇALIŞMAYA BAŞLADIK! ..
2008 VOLVO S40 1.6 D DİZEL PARTİKÜL FİLTREDEN KURTULDU !
2012 CITROEN C4 1.6 HDI..
TÜRKİYE'DE İLK OPEL ASTRA J VIEZU ILE TANIŞTI
DÜNYA TIP BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN !
DPF DİZEL PARTİKÜL FİLTRE İPTALİ YASAKLANIYOR !..
2011 WOLKSVAGEN JETTA 1.6 TDI BÜYÜLEYİCİ PERFORMANS !
BMW 320 D 184 HP..O DA ARTIK BİR 330 OLDU !..
AUDI A6 3.0 QUATTRO VIEZU PERFORMANS İLE YOLA DEVAM !.
2010 AUDI A4 1.8 TFSI !..O BİR YARIŞ ATI OLDU !...
MERCEDES BENZ SPRINTER 315 CDI - MUHTEŞEM TASARRUF !
DİZEL YANMA - ATIK VE ÇEVRE İLİŞKİLERİ - DİZEL PARTİKÜL FİLTRE
2013 PEUGEOT 508 1.6 HDI
MERCEDES SPRINTER 315CDI 2012 MODEL
VIEZU'DA YEŞİLİN YENİ ADIM "MAVİ" (BLUE OPTIMIZE)
MUTLU SAĞLIKLI BOL KAZANÇLI NİCE YILLARA !
MUTLU NOELLER & YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN !..
YEPYENİ BİR PEUGEOT 3008
Kronik 2011 VW Krafter DPF sorunu da çözüldü !!
ZAMLARA İNAT YILIN SON KAMPANYASI !
VOLKSWAGEN JETTA 1.9 TDI
YOLA DEVAM !.. BAŞARILARA DEVAM VIEZU !...
RENAULT LAGUNA III 2.0 150 HP...MUHTEŞEM SONUÇ !
2012 VW POLO DPF TEN KURTULDU !..
CITROEN C4 PICASSO !
BMW X3 2.D DPF DERDİNDEN KURTULDU !
2012 MERCEDES BENZ TOURISMO RHD
2013 volkswagen caddy
CUMHURİYET BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN !
2011 CHEVROLET CAPTIVE DPF TEN KURTULDU !..
KIA SORENTO YEPYENİ BİR KİMLİĞE BÜRÜNDÜ !..
CHEVROLET CAPTIVA BİR TAŞLA ÜÇ KUŞ...
YENİ MEGANE III
OPEL CORSA 1.7 DTI
MUTLU, SAĞLIKLI VE HUZUR DOLU BAYRAMLAR !
2013 DACIA DUSTER 1.5 DCI !..
2011 ENAULT CLIO 1.5 DCI KEYİFLİ !..
AUDI A4 2.0 TDI MULTITRONIC / 2012 VIEZU İLE TANIŞTI !..
O DA ARTIK BİR BMW 330 OLDU !..
BETON FİRMALARINA HİZMETE DEVAM !..
NAKLİYE KOOPERATİFLERİNE HİZMET VERMEYE BAŞLADIK !.
MERCEDES SPRINTER YAĞ / DPF SORUNLARINA VEDA !.
YEPYENİ BİR PEUGEOT 508
BİR VOLVO S40 DAHA DPF DERDİNDEN KURTULDU !..
VOLKSWAGEN GRUPTA TÜRKİYE'DE TEK DSG PROGRAMLAMA
2010 FIAT FIORINO
HYUNDAI SANTA FE..HEM EKONOMİK HEM DE PERFORMANSI İLE YOLLARDA !..
İNŞAAT FİRMALARI DA ARTIK VIEZU DEDİ !..
YİNE TÜRKİYE'DE İLK VE YİNE VIEZU TÜRKİYE'DE !
ŞANSLI BİR 2012 CHEVROLET CAPTIVA !
2013 CITROEN C3 OTOBAN CANAVARI OLDU
MERCEDES BENZ E250 CDI - AMG PAKET / 2013
BİR OPEL INSIGNIA DAHA DPF TEN KURTULDU ...
DPF İPTAL EDEN EDENE !...
HAZİRAN AYINDA ŞANSLI MARKA !..
MERCEDE BENZ TEKNOBÜS TÜRKİYE'DE İLK !..
DPF Dizel Partikül Filtre İptali
2007 BMW 5.20 D / 2.0 E60
FORD FOCUSLAR SIRA SIRA !..
DÜNYA İLE AYNI ANDA TÜRKİYE'DE !..
BAŞLIYOR !...
2012 AUDI A6 3.0 TDI BEYAZ KAPLAN YOLLARDA !
BEKLENEN NİSAN AYI PROMOSYONU !...
NEDEN DAHA AZ YAKITLA DAHA ÇOK YOL GİTMEYESİNİZ ??
HAPPY EASTER / PASKALYANIZ KUTLU OLSUN !..
2013 YILI " EN İYİ FİLO YÖNETİMİ & VERİMLİLİĞİ " ÖDÜLÜ VIEZU'NUN !..
AUDI Q7 3.0 TDI
2010 Fiat Fiorino
2011 Mercedes Sprinter 315CD
Ayın Şanslı RANGE ROVER Kullanıcısı
2010 Ford FOCUS DPF Uygulaması
DÜNYA TIP BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN !..
SADECE 3 GÜNDE 150 MERCEDES BENZ AĞIR VASITA
DÜNYA KADINLAR HAFTANIZ KUTLU OLSUN !
DÜNYA OTOMOBİL ÜRETİCİLERİ ARTIK ECU (Elektronik Kontrol Ünitesi) PROGRAMLAMA İŞLEMİNİ KABULLENDİLER !..
RENAULT CLIO IV 1.5 DCI / 90 Hp VIEZU ile tanıştı..
TÜRKİYE' de ve DÜNYAda İLK "MOBILE SOLUTIONS CENTER "
2012 AUDI A5 2.0 TDI
DUNYA BASININDA VIEZU !...
2013 Sağlıklı ve Bereketli Bir Yıl Olsun
2013 Sağlıklı ve Bereketli Bir Yıl Olsun
VW CADDY 1.6 TDI
DSG ŞANZIMAN YAZILIM OPTİMİZASYONU İLE BİR ADIM ÖNDE !!!
2010 AUDI A3 1.4 TURBO FSI 125 Hp
2012 FORD FIESTA 1.4 TDCI EURO 5 MOTOR
2011 HYUNDAI ELENTRA 1.6 BENZİNLİ PERFORMANS
BMW 3.20D 2010 TRICORE ECU
2009 Model VOLVO V50 1.6D DPF+EKONOMOD YAZILIM UYGULAMASI
VIEZU AİLESİ ADINA BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN !..
NISSAN NAVARA K-TAG UYGULAMA
2011 FIAT DOBLO YAKIT TASARRUF KAZANÇ SONUÇLARI.....
TİCARİ BEKLEME YAPMAAAA !! :))
TEMSA SAFİR OTOBÜSLERDE BİR İLK !..
YOLCU VE PERSONEL TAŞIMACILIĞINDA DA İDDİALIYIZ !
Ağır Vasıta Uygulamalarımız
2010 VOLKSWAGEN TIGUAN 1.4 TSI 4 MOTION / MANUAL Transmission !
VOLKSWAGEN JETTA 1.4 TSI DSG TRANSMISSION UYGULAMA
DPF (Dizel Partikül Filtre) ARIZALARI MODEL FARKETMEKSİZİN GİDERİLİYOR !
CAPTIVALAR YAZA HAZIR !..
BMW R1200 GS ADVENTURE 2009 MODEL
2012 RENAULT MASTER III..DAHA AZ YAKITLA, DAHA ÇOK YOL !!
2012 RENAULT LATITUDE..SINIFININ EN ÜSTÜ !...
TÜRKİYE'DE BİR İLK 2011 AUDI A7 3.0 TDI V6
DPF (Dizel Partikül Filtre) ARIZALARI ARTIK ARACINIZA VE CEBİNİZE DOKUNMAYACAK !!
BMW X5 XDRIVE 3.0 245 Hp LİK DELİFİŞEK !!
VIEZU FİLO YÖNETİM SİSTEMLERİ ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLDÜ !
BİR HAFTADA 350 MERCEDES SPRINTER İŞLEM GÖRDÜ !
masserati dyno
VOLKSWAGEN TIGUAN 2.0 UYGULAMA
DÜNYA DA İLKLERİN ÖNCÜSÜ OLMAYA DEVAM !..
AVRUPA'DA DA NAKLİYE SEKTÖRÜ VIEZU DEDİ !..
VOLKSWAGEN TOUAREG 2.5 TDI UYGULAMASI ve 4x4 DYNO SONUÇLARI
CHEVROLET CAPTIVA 2.0 16V VCDI UYGULAMASI ve 4x4 DYNO SONUÇLARI
İran'dan petrol için 150 dolar uyarısı
TAŞIMACILIK SEKTÖRÜNDE UYGULAMALAR !..
2011 Yılında Ağır Vasıta Grubunda Uygulamalar !..
2012 ikinci günü bir KIA SORENTO
Petrol fiyatlarında rekor artışlar görülebilir !!
mutlu yıllar
2011 OPEL INSIGNIA
!... CANKAR TUNING V-SWITCH TURKİYE İLK UYGULAMASI ...!
CHEVROLET CAPTIVA 2.0 16V DIES PERFORMANS
Dizel kullananlar dikkat!
EGE LIFE KASIM SAYISINI ALDINIZ MI??
On numara facia !!!
On numara facia !!!
ARTIK DAHA GENİŞ KİTLELERE DUYURUYORUZ SESİMİZİ !..
OTOBÜS VE DİĞER YOLCU TAŞITLARINDA DA EKONOMİ EN ÖN PLANDA...
TRAFİKTE HAYATTA KALMAK
CANKAR Otomotiv yöneticilerinden TOFED'e ziyaret
2010 MODEL FIAT ALBEA...ÜÇÜ BİR ARADA !
BMW 730 D
YAZILIM GELİŞTİRDİĞİMİZ YENİ ECU (BEYİN) LER ( TEKNİK BİLGİDİR )
TÜM DÜNYA İLE AYNI ANDA TÜRKİYE'DE ! ( BELKİ YAPILAMAYAN ARACINIZ DA BU LİSTEDEDİR )
TÜRKİYE'DE AĞIR VASITA DA FAZLA YAKITA KESİN ÇÖZÜM !!
Jaguar XF 2.7 D PREMIUM....+ 48 Hp & + 98 Nm torque
Süper bir araç kullanın ama DÜNYAMIZI KURTARIN ! "Aston Martin ECU Remapping"
Viezu istasyonunda bir başka Jaguar XJ serisi ; Çılgın Performans ilave 50 HP güç !!
D P F (DİZEL PARTİKÜL FİLTRE) NEDİR NASIL ÇALIŞIR ?
MERCEDES S450 CDI 2011 TÜRKİYE ' de İLK ve TEK ....!
Türkiye' de İLK ARACA ÖZEL TRICORE ECU Yazılaım Geliştirme Uygulaması..!
2011 Yılı En İyi Uluslararası İş ve İnovasyon Ödülü Viezu' nun..!
Türkiye' de İLK ARACA ÖZEL TRICORE ECU Yazılım Geliştirme Uygulaması..!
Özel Projeler
Akaryakıtta şeytani plan! (Gazeteport 21 Haz.2011)
DPF (Dizel Partikül Filtre) ARIZALARI ARTIK ARACINIZA VE CEBİNİZE DOKUNMAYACAK !!
DPF (Dizel Partikül Filtre) ARIZALARI ARTIK ARACINIZA VE CEBİNİZE DOKUNMAYACAK !!
BMW 335i TURBO DA + 72 HP !!!
BMW 335i TURBO DA + 72 HP !!!
Binek Araç Müşteri Kazançları
Son ON yıl içindeki icraatlarımızdan bazıları
Dünya otomotiv üreticileri sonuçta ECU programlama işlemini kabullendiler FAKAT hangi kriter ve şartlarda?
İZMİR'DE "DEV" GİBİ BİR MODİFİYE ŞENLİĞİ !..MUHTEŞEM BİR SHOW KAÇIRMAYIN
Viezu tescilli kaliteye sahip olacak !!
BU HAFTA HYUNDAI GRUBU ARAÇLARLA İLGİLİ "EKONO-TUNING"ÇALIŞMA SONUÇLARIMIZLA MERHABA !..
LONDRA' DA ARTIK TÜM TAXI LERE "ECONO-TUNING" UYGULAMASI YAPILMAYA BAŞLANDI !!
The Sunday Mirror Quentin Wilson Viezu yakıt tasarruf sistemiyle sağlanan kazançlar
Viezu Ekonotuning The Sunday Times'ta
Ekonomod Yazılım Uygulama;
DPF (Dizel Partikül Filtre) silme & DPF İptali (Dizel Partikül Filtre)
DPF (Dizel partikül filtre)
Dünya otomotiv üreticileri sonuçta ECU programlama işlemini kabullendiler ancak hangi kriter ve şartlarda?
VIEZU EKONO-TUNING İLE THE SUNDAY TIMES'TA
Tuning Uygulaması
Biz Kimiz ?
KAPORTA BOYA SİGORTA
LPG Sorunları gözünüzü korkutmasın
Oksijen Sensörü(Lambda Probu)
Yaz bakımı
CARBON CLEANER NEDİR?FAYDALARI NELERDİR
TEMEL KAVRAMLAR ve MOTOR TEKNOLOJİSİ
MOTORUN TARİHÇESİ
KLİMANIZ ÜŞÜTÜYORMU?